«Мільйон дітей моляться вервицю» у різних куточках Української Греко-Католицької Церкви

Святіший Отець Папа Франциск проголосив місяць жовтень 2019 року надзвичайним місійним місяцем та бажає спрямувати цьогорічну молитовну ініціативу в русло місійності, де діти будуть молитися за всіх місіонарів і численні покликання до цього стану, а також за мир і єдність у світі. З благословення Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава до цієї всесвітньої ініціативи Святішого Отця Папи Франциска долучились також діти та молодь із єпархій та екзархатів нашої Церкви.

Київська архиєпархія УГКЦ: Питання миру і єдності торкаються людей у цілому світі
Зокрема, у Київській архиєпархії УГКЦ організацію цієї молитви взяла на себе Катехитична єпархіальна комісія.
Звертаючись до присутніх протоієрей Петро Жук, Голова Катехитичної комісії Київської архиєпархії УГКЦ, зазначив: «Питання єдності, миру торкаються людей по цілому світі. Є труднощі, які торкають різні народи, бо цінність миру і єдності потрібні для всіх народів світу незважаючи де люди живуть і в що вони вірять». Ведучи далі душпастир звернув увагу, що і в Україні зараз війна і потрібно вимолювати мир і єдність для нашої Батьківщини. «Сьогодні наші діти очолять цю молитву. Бо для кого ми дбаємо за мир, як не за для наших дітей? Що ми залишимо для наших дітей, яку спадщину? Якщо кожен з нас задумається, що в даний момент ми не можемо спинити цю війну, але ми можемо просити, щоб Господь дарував мир», — наголосив протоієрей Петро. Опісля діти розпочали молитву на вервиці. Кожен новий десяток вервиці провадили діти з різних парафій Київської архиєпархії. На пам’ять про участь у молитві всі присутні отримали пам’ятні подарунки.

На завершення Протоєрей Петро Жук, подякував за участь усім присутнім: «Сьогоднішню подію не можливо, оцінити. Тому, що коли люди стають об’єднані вірою у Господа нашого Ісуса Христа і молять Його Через заступництво Його Святої Матері. То думаю, що Вона та, яка завжди була близько свого Сина занесе сьогодні наші молитви до серця свого Сина. Буде благати Його, щоб всі ці прохання, які промовляли уста наших дітей ставали дійсністю життя всіх нас».

Харківський екзархат

«Мільйон дітей моляться вервицю» — під таким гаслом 18 жовтня у Полтаві відбулася молитва дітей на вервиці.
Діти Парафії Пресвятої Трійці УГКЦ м. Полтави долучилися до всесвітньої молитви на вервиці, яку започатковує Святіший Отець Папа Франциск.

Івано-Франківська архиєпархія
Сотні храмів Української Греко-Католицької Церкви також долучилися до цієї прекрасної ініціативи. В Івано-Франківській архиєпархії та зокрема обласному центрі до святинь прийшли тисячі дітей, щоби в спільній молитві своїми невинними серцями випросити у Всевишнього миру та єдності.
Молитву дітей на вервиці в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового очолив митрополит Володимир Війтишин. Архиєрей особисто прийшов благословити молільників та подякувати дітям за їх участь в цій прекрасній акції.

Молитва розпочалася о 17:00 год. В ній взяли участь переважно діти катехитичної школи «Воскресіння», яка діє при соборі, але також долучилися дітлахи з різних куточків міста.
Завершилася сьогоднішня молитва спільної світлиною її учасників та митрополита Володимира Війтишина.

Тернопільсько-Зборівська архиєпархія
18 жовтня у мікрорайоні Кутківці міста Тернополя діти, молодь та парафіяни храму УГКЦ св. мчч. Бориса і Гліба молилися вервицю у приміщенні Тернопільського навчального-виховного комплексу № 32 (по вул. Бригадній 46) спільно із директором Ольгою Кузик і дітьми, які там навчаються. Молитву організував місцевий священик о. Андрій Цяпута, підтримуючи всесвітню молитовну акцію Святішого Папи Франциска «Мільйон дітей моляться вервицю разом».

Подібні заходи відбулися на різних парафіях та навчальних закладах Тернополя, зокрема у храмі Зарваницької Матері Божої під проводом декана Тернопільського о. Романа Вавруха, Покрови Пресвятої Богородиці під проводом о. Ярослава Шевчука, Матері Божої Неустанної помочі (бульвар Данила Галицького) під проводом о. Сергія Гончарука, ТБФ «Карітас» під проводом о. Андрія Марчука, на парафії УГКЦ мікрорайону Пронятин під проводом о. Василя Чамарника, в Архикатредральному соборі під проводом о. Андрія Янішевського, у храмі Воскресіння Господнього м. Збараж під проводом о. Олексія Боднарчука та у ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого» під проводом о. Володимира Демчука. Молитва відбулася в багатьох інших локація відповідно до заклику Блаженнішого Святослава, Глави і Отця УГКЦ.

Львівська архиєпархія: Коли молитва за мир Божий у світі є в руках дітей, то ніякий ворог не стане на дорозі
18 жовтня 2019 року біля фігури Матері Божої, що у львівському середмісті численні діти молилися Вервицю, єднаючися таким чином зі святом у акції «Мільйон дітей моляться разом». Так вони відповіли на заклик Папи Франциска.

«Мільйон дітей моляться разом за мир. Коли молитва за мир Божий у світі є в руках дітей, то ніякий ворог не стане на дорозі», — підкреслив директор «Центру Опіки Сиріт» о. Роман Прокопець.

Молитва відбулася спільно зі Згромадженням Отців Редемптористів.

Сокальсько-Жовківська єпархія
На парафіях Сокальсько-Жовківської єпархії відбулася Всесвітня акція «Мільйон дітей моляться разом за єдність і мир».
Діти збиралися на молитву у храмах, школах та на площах, щоби за заступництвом Пресвятої Богородиці просити Всемилостивого Господа Бога про мир у світі, а особливо в Україні.

Стрийська єпархія: Коли мільйон дітей молитимуться Розарій, тоді світ зміниться
Сотні храмів Української Греко-Католицької Церкви також долучилися до цієї прекрасної ініціативи. Цю ідею підтримали також діти в парафіях Стрийської єпархії, щоби в спільній молитві своїми невинними серцями випросити у Господа миру та єдності.
Молитву дітей на вервиці в храмі свв. Володимира і Ольги у м. Ходорів організував парох храму о.Тарас Гриців. Священник особисто прийшов благословити молільників та подякувати дітям за їх участь в цій прекрасній акції, а також розповів про значення та численні свідчення див за посередництвом вервиці. Молитва розпочалася о 16:00 год. В ній взяли участь молільники з різних куточків міста. Діти вишикувались у формі великої вервиці, а кожна дитинка символізувала зернятко вервиці, що скріплене вишитим рушником. До дитячих молитов доєднались також члени парафіяльної спільноти «Жива Вервиця».
Цього ж дня учні КЗ ЛОР “Підгірцівська спеціальна школа І-ІІІ ст.” разом з о. Богданом Дмитрівим долучилися до всесвітньої молитви дітей на вервиці за мир і єдність у світі. “Ми хочемо бути поруч зі всіма і разом ставати кращими, молитовно єднатися один з одним задля спільної мети – панування миру та єдності у світі. Отець Піо обіцяв: «Коли мільйон дітей молитимуться Розарій, тоді світ зміниться». Дитяча молитва мільйонів дітей по цілому світі – то велика сила, здатна здійснити справжні дива”, – зазначив о Богдан.

До молитовної ініціативи долучився також і БФ «Карітас Стрийської єпархії»: молодь з обмеженими можливостями, яка відвідує соціальний центр при БФ “Карітас”, а також юні учасники проекту “Національна мережа дітей та сімей”, спільно молилися на вервиці за мир в Україні та всьому світі. Слід додати, що ініціатива «Мільйон дітей моляться вервицю» в цьому році вперше започаткована Святішим Отцем Папою Франциском, однак цілком ймовірно стане постійною.

Довідка
«Дорогі діти, в той час як молитеся святий Розарій за єдність і мир, пам’ятайте, що в одному із зерняток також і я єднаюся з вами!», — написав Папа Франциск у Твіттері в п’ятницю, 18 жовтня 2019 р., приєднуючись до сотень тисяч дітей у понад 80 країнах світу, що згуртувалися на молитву в рамках ініціативи Папської Фундації «Допомога Церкві в потребі», що має назву: «Мільйон дітей моляться вервицю за єдність і мир». Поо це повідомляє www.vaticannews.va.
Ця ініціатива відбувається вже 14-й раз поспіль. А розпочалося все 2005 року у Венесуелі. Під час того, як діти проказували молитву на вервиці, деякі жінки відчули присутність Пречистої Діви Марії. Тоді одна з них згадала слова святого Піо з П’єтрельчіни: «Якщо мільйон дітей молитимуться Розарій, світ зміниться». Відтоді, кожного 18 жовтня, діти в усіх куточках світу єднаються в проказуванні молитви на вервиці. Дата вибрана не випадково: цього дня за новим календарним стилем вшановується пам’ять святого Луки — євангелиста, який описав дитинство Ісуса та, згідно з переданням, є автором першої ікони Пресвятої Богородиці.
Ініціативу підтримує Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі». Через свої 23 національні осередки вона заохочує батьків, вчителів і вихователів згуртовувати наймолодших у молитві Розарію. Організатори надають окремий дидактичний матеріал, який щороку супроводжується листом із поясненням обраної теми. Оскільки в цій ініціативі беруть участь також і українські діти, згадані матеріали доступні також українською мовою.
В контексті Надзвичайного місійного місяця, фундація заохочує дітей особливим чином згадати в молитві місіонерів, зокрема тих, які ризикують своїм життям, несучи Христову благовість у найвіддаленіші куточки світу.

За матеріалами офіційних інтернет-ресурсів єпархій та екзархатів УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

 


Назад

ОднаКнопка