Lixtarik
Multiki
Namisto

Комісія була створена
Декретом Блаженнішого Любомира (Гузара)
15 червня 2010 р. Б.
для координації
катехитичної діяльності УГКЦ
в межах України

Ревека

Метод: розповідь.

Необхідні матеріали: уривок Бут. 23; 24.

Сара мала сто двадцять сім років, коли померла. Авраам ревно оплакував її й вирішив поховати її із шаною. Він купив ділянку землі в одного чоловіка по сусідству і поховав Сару в печері на тій землі.

З часом постарів і Авраам. І ось він доручив своєму рабу піти у далеку дорогу – на Авраамову батьківщину, де мешкала родина його брата Нахора. Там раб мав вибрати дівчину й привести її за дружину Ісаакові.

Раб присягнув, що ретельно виконає наказ. Він узяв десять верблюдів і різні скарби свого пана й рушив до міста, де мешкали діти Нахора.

І от якось увечері він зупинив своїх верблюдів біля криниці неподалік від міста. Це було в ту пору дня, коли жінки виходили по воду. Раб звернувся до Господа з молитвою: «Господи, Боже мого пана Авраама! Надішли мені сьогодні назустріч ту, яку я шукаю. Нехай дівчина, у котрої я попрошу напитися і котра напоїть і мене, і моїх верблюдів, виявиться тією, яку Ти призначив для Ісаака».

Не встиг він ще вимовити ці слова, як побачив чарівну дівчину, яка йшла від криниці з глеком на плечі. Він побіг їй назустріч і попрохав: «Дай-но води мені трохи попити з твого глека». – «Пий, пане мій», – відповіла вона. І коли напоїла його, мовила: «Почекай, я наберу води й для твоїх верблюдів». Посланець Авраамів здивувався: він не міг повірити, що його прохання, звернене до Господа, було виконане так швидко.

«Як тебе звуть і чия ти дочка?» – запитав він дівчину. – «Я – Ревека, дочка Бетуїлова, сина Нахорового», – відповіла вона. Тоді раб дістав золоті оздоби й подарував їй. Ревека побігла додому розповісти про незвичайного подорожнього. А раб упав навколішки й подякував Господові за те, що не обминув своєю ласкою Авраама і його посланця.

Й ось до подорожнього вийшов брат Ревеки, Лаван, і запросив його до дому. Там раб розповів про долю Авраама, про Сару та про Ісаака; про те, навіщо його послали та як знайшов Ревеку, – і попросив відпустити її Ісаакові за дружину. Батько й брат Ревеки відповіли: «Якщо тебе привів до нас Господь, то хіба ми можемо тобі відмовити? Бери Ревеку, і нехай вона буде за дружину синові твого пана».

Посланець обдарував родину дівчини багатими подарунками й поспішив разом із Ревекою у зворотну дорогу.

Коли вони підходили до володінь Авраамових, Ревека побачила Ісаака, котрий вийшов у поле. Вона злізла з верблюда й запитала: «Хто цей чоловік, що йде нам назустріч?» «Це Ісаак, мій пан», – відповів раб.

Коли Ісаак наблизився, раб переповів йому, як він знайшов дівчину, призначену йому за дружину. Ісаак побачив, яка вона гарна, і покохав її.

Запитання для загального обговорення
• Яку справу доручив Авраам своєму рабові?
• В який край вирушив раб?
• Біля чого він зупинився?
• З якими словами молитви звернувся раб до Господа?
• Кого побачив він біля криниці?
• Чи було виконане прохання молитви?
• Поміркуйте і скажіть, як могли би розвиватися події, якщо б Ревека не напоїла спрагненого посланця та його верблюдів?