Без серця

Дія відбувається в наші часи.

Ісус Христос вирішив знайти собі дванадцять апостолів. Доклад­ні оголошення в газеті не дали результату. Тому Він вирішив орга­нізувати змагання, які б дали можливість вибрати Дванадцятьох. Прибуло багато людей з різних сторін. Змагання були завзяті, суддею на всіх іграх був сам Ісус Христос.

У першому турі були молитовні змагання. Люди почали моли­тися — було видно, як вони скоро вміють промовляти слова молит­ви. Одні з них виголошували слова молитви дуже виразно, інші підбирали дуже пестливі слова, треті — дуже урочисті. Коли нас­тав час присуджувати нагороди, Христос жодного не визнав пере­можцем. Виявилося, що у всіх молитвах були тільки слова, а не було серця.

У другому турі були змагання із відправи Служби Божої. Вірні приступили до виконання поставлених перед ними завдань. Деякі вдягнули прекрасні ризи, інші вживали багато кадила, ще інші звертали головну увагу на музику, а ще інші жваво жестикулю­вали.

Але ж знову, коли прийшов час вибирати переможця, його не було. У проведеній Літургії все було дуже претензійно, але не було серця.

Третім туром змагання було навчання. Участь у ньому приймали добре підготовані групи. Деякі прийшли з готовими плакатами, інші з довгими, чітко продуманими проповідями. Ще інші принесли з собою навіть відеокамеру, а деякі привели невеличкі групи людей, щоб на них продемонструвати процес навчання. Але вже вкотре переможця не було виявлено, тому що головна увага покладалась на методи навчання, а не було в них серця. Таким чином проведені змагання не виявили переможців і не позволили Ісусові Христові вибрати дванадцять апостолів.

Змучений і знервований тим невдалим експериментом Ісус Христос пішов на берег озера, щоб заспокоїтися і відпочити. І тоді сталося чудо. Він побачив людей, які ловили рибу. В свою нелегку працю вони вкладали серце. Їх і вибрав Христос на своїх апостолів.

Назад

ОднаКнопка