Церква

Одного разу так склалося, що на дорозі зустрілися сліпий і кульгавий. Треба було їм перейти відрізок дороги, який проходив над проваллям. Сліпий звернувся до кульгавого, щоби той допоміг йому перейти небезпечну ділянку дороги. Кульгавий відповів слі­пому:

— Як же я можу це зробити, коли сам ледве іду. Ось коли б ти взяв мене на плечі, я б керував тобою і попереджував про всі небезпечні місця на дорозі. Я був би для тебе очима, а ти для мене — ногами.

— З охотою, — відповів сліпий, — допоможімо один одному. Сліпий взяв кульгавого на плечі, і так вони безпечно пройшли над проваллям.

•••••

Один молодий чоловік у пошуках Бога зайшов до величної катедри. Він був переконаний, що під прекрасним її склепінням, у блиску мозаїк, світлі багатьох лампад зможе швидше пізнати Бога. Сповнений відчуттям близькості Бога, поклав голову на спинку церковної лавки і поринув у розважання.

Через кілька хвилин відчув, що хтось торкається його плеча. Підняв очі і побачив стару жінку.

— Ти, певно, голодний? — запитала вона. — Ось, на тобі кілька монет, купи собі щось поїсти.

Усвідомивши велику доброту жінки, що керувалась любов’ю до свого ближнього, молодий чоловік подякував, але відмовився від грошей. А коли він виходив із церкви, то зрозумів, що зазнав Божої благодаті.

Назад

ОднаКнопка