Дай відповідь негайно

Один молодий східний володар хотів бути добрим, мудрим і правити своїм народом згідно з волею Господа Бога. Він скликав усіх мудреців свого королівства і доручив їм описати в книгах все знання і всю мудрість світу, щоби це простудіювати і навчитися гідно правити своєю державою.

Мудреці приступили жваво до праці і, коли минуло тридцять років, закінчили її. До палацу короля попрямував довжелезний караван верблюдів, які двигали на собі п’ять тисяч томів. Коли король, який на той час вже мав біля п’ятдесяти років і був зайня­тий весь час державними справами, побачив цей довжелезний караван верблюдів, сказав:

— Я надто зайнятий, щоб мати змогу прочитати ці всі томи. Заберіть їх назад і зробіть мені з них короткий витяг.

Праця над скороченням тривала п’ятнадцять років. Мудреці зуміли довести обсяг до п’ятисот томів. Але коли показали їх королеві, той сказав:

— То все ще забагато, думаю, що вистарчить п’ятдесят томів. Мудреці взялися за працю, але за той час багато вже померло. Працю продовжували їхні послідовники. Коли проминуло ще десять років, об’єм був доведений до п’ятдесяти томів. За цей час король постарів, став немічним. Він сказав:

— Мусите весь матеріал викласти в одній книжці, щоб я міг її прочитати.

Праця над скороченням тривала ще п’ять років. І коли врешті вона закінчилась, її, як найбільшу цінність, привезли королеві. Але вже було запізно. Кололь вмирав у своєму палаці.

Назад

ОднаКнопка