Високопарні слова

Один селюк приїхав уперше до великого міста. Переночувати він зупинився в гостинниці. Серед ночі його розбудив бій барабанів. Спросоння він запитав:

— Що це означає?

Йому сказали, що в місті почалася пожежа, а боєм барабанів усім дають знати про це, оголошуючи таким чином пожежну три­вогу. Селянин повернувся на другий бік і продовжував спати. Повернувшись у своє село, він розказав місцевому начальству про те, що у великих містах є корисна практика: коли стається поже­жа, люди починають голосно бити в барабани і вогонь гасне. Це викликало у всіх велике зацікавлення. Купили багато барабанів, які роздали мешканцям села. Коли невдовзі сталася пожежа, над селом рознісся оглушливий бій барабанів. Наївні люди сподівалися, що від того гуркоту вогонь погасне. Проте все було даремно, багато будинків згоріло дотла.

Саме в той час селом проїжджав один бувалий подорожній. Дізнавшись про причину гучного бою барабанів, він висміяв наївних селян:

— Але ж ви дурні! Гадаєте, що бій барабанів зупинить пожежу? В місті б’ють у барабани, щоби розбудити людей, які негайно беруться до гасіння пожежі.

Назад

ОднаКнопка